BEGONVİL SOKAĞI 1 YAŞINDA…

Begonvil Sokağı yerini sevdi… Havasından, suyundan mı artık bilemiyorum ama zaman çok çabuk geçti, aç kapa gözünü 1 yaşında oldu bile. Yaşasın!…

Begonvil Sokağı hem sabırlı hem tezcanlı. Sabırlı… Uzunca bir süre blog açıp yazsam mı ya da sosyal medya işlerine hiç girmeyeyim boş ver deyip yazıp kenarı koyan birinin içinde bekledi. Tezcanlı… Her şey seri ve iyi olsun istiyor. Zıtlıkları var ama bir sokağın da öyle olması gerekmez mi? Tüm tezatları kucaklayıp, içinde eritip ortaya güzellikler çıkarmak değil mi sokak ya da mahalleden beklenen.

Bir yıl önce bu zamanlar blog tasarımı araştırması yaparken ilk Değmesin Yağlı Boya ile tanıştım., ilk tasarım ve heyecanlarımı paylaştık, Ona teşekkür ediyorum.Güzel bir insanla başlangıç yapmış oldum, hep güzel insanlar tanıdım çok şükür. İlk yorumu Bir Tatlı Huzur‘dan aldım. Onun ayağı uğurlu geldi, yazarken de okurken de hep huzur buluyorum burada. Bir Tatlı Huzur’a da çok teşekkür ediyorum. Sayfa boyunca isim isim yazabilirim, neredeyse her blog arkadaşım ile ilgili bir anektod var kafamda. Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.Bir yıl içinde çok geniş bir ailenin içine girmiş gibi oldum, sürekli büyümeye meyilli blog dünyası içinde her gönüle değmek, herkese farklı bir renk ve soluk yansıtabilmek işin hem keyif kısmı hem zor kısmı. Ama insanın olduğu her yerde emek olmadan güzellik olmuyor. Paylaşım üzerine kurulmuş bu ortamda iyi niyet ve hoşgörü ile hep kazanımlarımız olacak diye düşünüyorum. Begonvil Sokağı‘nın teknik ve tasarım yeniliklerinde Doktor Hayat ve Kişisel Blog-Musa Özsarı bana yardımcı oldular, tecrübelerini paylaştılar. Onlara da teşekkür ediyorum. 

Eksiklerim var biliyorum ama yazmak, araştırmak, kurgulamak, fotoğraf çok sevdiğim, keyif aldığım uğraşlar. Giderek daha iyi olacağını ümit ediyorum. Kişisel bir blog olarak yeni tasarım ve düzenlemelerden sonra sosyal medyayı da kullanmaya başladım. Facebook‘ta like, twitter‘da tweet, instagramda kırmızı kalp yapmışlığım yoktu. Şimdi de çok aktif olduğum söylenemez, böyle bir birikimim yok ancak fotoğraf çekmeyi ve incelemeyi sevdiğim için instagrama biraz ağırlık veriyorum. Sen asosyal medya mıydın bugüne kadar derseniz evet asosyal medyaydım. Ama kendim sosyalim.
Sosyal medya içinde olsa da bloglar farklı, samimi ve herkesin kendini deşifre ettiği bir yer burası.

Eksikler kadar zaman ve hedef planlaması da yapılması gerekenler listemde. Eklemek istediğim bölümler, merak edip paylaşmak istediğim farklı konular var. Ama hepsi bir tarafa burada olmaktan çok mutluyum, tanıdığım herkes aklıma, yüreğime değdi bir şekilde. Bazıları ile dost olduk, üstelik birbirimizi görmeden ama güvenerek, gönülden. Bu bir efsun ve yaşaması da güzel.

Eksik gördüğünüz, gözümden kaçmış, bilmeden yanlış anlaşılmış ne varsa lütfen paylaşın benimle. Bazen sesimizle, sözümüzle zorlandığımız ilişkilerimizi burada klavyeden satırlarla yaşıyoruz. 
Hepinize gönül dolusu sevgiler… 

Fotoğraftaki çiçeği Begonvil Sokağı için aldım, yıl dönümü sevinci! Sanal ortamda gerçeği yaşıyoruz nasıl olsa, hepinize ayrı ayrı birer buket çiçek benden o zaman. Nice güzel zamanı yaşamak ve paylaşmak dileğimle…

47 yorum
 • Cevapla ACEMIDEMIRCI

  24 Aralık 2016, 23:51

  Güzel yazıları, nefis resimleri arasında kaybolduğum bu blog iyi ki katılmış bloglar arasına.

  Daha nice yeni yaşlar kutlamak dileğimle.

 • Cevapla müfred

  24 Aralık 2016, 23:51

  Hayırlısıyla devam etsin.
  İlk açtığım adreste durabilseydim 10 yılı geçecekti benim de ama duramadım, hep adres değiştirdim.

 • Cevapla Daha Mutlu Yaşam

  24 Aralık 2016, 23:51

  Nice nice yıllarınız olsun.Hep yeni yazılarınızı görebilmek dileğiyle :))

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  24 Aralık 2016, 23:56

  Çok teşekkür ederim.. Herkesin rengini verdiği zengin bir dünya blog alemi.Bunca tanışıklık, muhabbet de ancak kalplere sığar. Severek yapılan illa ki bir yer buluyor kendine. Nice yıllar güzellikler paylaşmak dileğimle, sevgiler..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  24 Aralık 2016, 23:58

  Teşekkür ederim, gönül ister ki hep huzur ve mutluluğa dair olsun yazdıklarımız.. Sevgiler..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 00:01

  Hayır dileklerinize teşekkür ederim. Tebdil i mekanda ferahlık vardır, sizin değişikliklerin de vardır bir hikmeti. Adres değişse de sahip ve yaptıkları esas nasılsa. Selam ile..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 00:02

  Hep birlikte…Coşku, mutluluk içinde paylaşmanın tadı ile olsun. Sevgilerimle..

 • Cevapla İhtiyar Hafızın Günlüğü

  25 Aralık 2016, 00:02

  Sağlıkla huzurla daha nice yaşlara kardeşim.sen yaz hep yaz biz okuyalım.bu arada ne tevafuk ihtiyar hafızın günlüğüde 12 aralık ta bir yaşını bitirdi.ama nedense elim bir türlü varmıyor yazı yazmaya.biliyormusun içimden bir his (bu arada hislerim genelde hep doğru çıkar) blog yaşımız aynı olduğu gibi gerçek yaşımızın da aynı olduğunu söylüyor.yanılıyor olabilirimde:) selam ve dua ile

 • Cevapla Güneş im

  25 Aralık 2016, 00:02

  Nice yıllara 🙂 Ve böyle devam edebilirsin umarım 🙂

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 00:12

  Guzel dileklerine çok teşekkür ederim. Aslında yazmak, seviyorsan okumak kadar ihtiyaç hissettirir. Biz de senden daha çok yazmanı istiyoruz aslında, çoğu niyetimiz başlamakta sıkıntı çekiyor sonra gerisi gelir. Benzer zamanlarda başlamış olmak da hoş bir tesadüf, İstanbul'a gelince nasip olursa görüşürüz o zaman karar veririz yaş işine. Ama ben 90 da olsam ihtiyar başlığı koymam adımın önüne yapı meselesi, yoksa yaşımı da kilomu da söylerim hamdolsun. Sevgilerimle nefsini ihtiyarlatmayı başarmış hafız kardeşim..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 00:14

  Teşekkür ederim, hep birlikte..Daha iyi ve güzele..Sevgilerimle..

 • Cevapla Elif İpek Durmaz

  25 Aralık 2016, 01:37

  Henüz yeni sayılır tanışmamız ama her okuduğumda pozitifliğin üzerime yayıldığını hissediyorum. Neden bilmiyorum, çok yüksek ve güzel bir enerjiniz var gibi geliyor hep bana. Nice nice yıllarınız olsun inşallah.

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 01:46

  Çok teşekkür ederim. Güzel görüşler insanı ısıtyor, sağ olun. Ben de bazı insanlarn yüksek enerji verdiğini düşünürüm, güzel bir şey. Bendeki nasıl bilemiyorum ama Yaradandan ötürü hayatı ve insanı sevmek sade ve sıradanlığının bana çok iyi geldiğini söyleyebilirim. Nice zamanlar güzellikler paylaşmak dileğiyle..

 • Cevapla şeyda nur Dincer

  25 Aralık 2016, 13:48

  Rabbim daha nice yillar burada olmani nasip etsinn.. Iyi ki gelmissin iyi ki tanimisiz

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 14:00

  Güzel duan için teşekkür ederim, sağ ol. Aynı hisler ve motivasyonla ben de bilmukabele diyorum. Sevgilerimle..

 • Cevapla e-vren ;)

  25 Aralık 2016, 21:17

  Blogunun birinci yılını kutlarım. Daha çok uzun yıllar aynı blog kürede üretmeye ve paylaşmaya devam etmek dileğiyle.

 • Cevapla deeptone

  25 Aralık 2016, 21:17

  ay yıllarca burda birlikte olcaz ki işallah yaaa maşallah sana daaa 🙂

 • Cevapla Güzel ve Kültürlü

  25 Aralık 2016, 21:17

  nice yıllara canım iyiki de açmışsınız bloğunuzu 🙂

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 21:23

  Teşekkür ederim…"Okumak kadar yazmak da iptiladır, yazdığını orta yere koymaksa cesaret." Bu lafı çok seviyorum, hayat devam ettikçe okunacak da yazacak da çok şey var. Gönül ister ki güzellik olsun. Selamlar..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 21:27

  Hep birlikte.. İyi dileklerine gönülden, misliyle katılıyorum. Güzel günlere, beraberce. Sevgilerimle..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 21:30

  Evet benim de dileğim ve duam bu. Koskoca aile gibi, içimiz nasıl genişleyecek hep birlikte göreceğiz. Mutluyum, iyi ki varsınız. Bir motive oldum ki sorma, çok güzel yazılar yazmak geliyor içimden, şu tembelliğim de gider inşaallah. Çok sevgimle:)

 • Cevapla deeptone

  25 Aralık 2016, 21:54

  kış tembelliği, seneye geçer 🙂

 • Cevapla Büşra Gürbüz

  25 Aralık 2016, 21:54

  Nice yaşlara, ne güzel yazmışsınız duygularınızı :))
  Kocaman Sevgiler :)))

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 21:56

  Yaşa! Umut ve azim her şeyi döver. Sayılı gün çabuk geçer:)

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 21:59

  Teşekkür ederim.. Kocaman sevgiler de benden. Benzer duyguları buralarda herkeste hissediyorum, bu etkileşim de ayrı güzel.Hayatın zor, acı taraflarına da yazıp, paylaşarak belki daha yapıcı bakış geliştiriyoruz birlikte. Sevgilerimle…

 • Cevapla Yazdan Kalan

  25 Aralık 2016, 23:08

  Kutluyorum ben de. Nice güzel, gülümseten yayınlara.

 • Cevapla Gezgin Kova

  25 Aralık 2016, 23:09

  Bloğunuzun daha nice yaşları olsun………
  Daha nice paylaşımlarla hep beraber olalım.
  Gönülden gönüle bir demet papatya gelmiş kabul edin lütfen.

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 23:13

  Teşekkür ederim, hep birlikte… Değişik yerlerden bakarak farkındalık yakalamak, görmeden de insan nasıl da ısınıyor birbirine demenin tadına varmak çok güzel. Sevgilerimle..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  25 Aralık 2016, 23:14

  Hep birlikte olsun… Gönülden geleni aldım başım üstüne, güzellikleri çoğaltmak keder olduğunda da umut aşılamak için hep buralarda olalım. Sevgilerimle..

 • Cevapla cem kazan

  26 Aralık 2016, 11:19

  Dilerim yıllar boyu Begonvil Sokağı bu sevdiği sokakta kalır 🙂

 • Cevapla BirTatlıHuzur

  26 Aralık 2016, 11:19

  Adı güzel,gönlü güzel,uğraşları güzel,yazması ayrı güzel sevgili Begonvil Sokağı(arkadaşım demek istiyorum aslında.) Kalpten kalbe bir yol olduğu için o ilk yorumu ben yapmışım demek ki. Sebepsiz yaprak da kımıldamazmış. Hep burda olun olur mu?..

 • Cevapla evde yazar

  26 Aralık 2016, 11:19

  Nice yıllara, nice yazılara, sevgiler 🙂

 • Cevapla Beyda'nın Kitaplığı

  26 Aralık 2016, 11:19

  Daha nice seneleriniz olsun inşallah. 🙂

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  26 Aralık 2016, 11:23

  Sokaklar yalnız çekilmez, kalabalıkla canlı ve güzel. Hep birlikte güzel ve faydalı paylaşımlarda nasibimize düşen ne ise almak dileği ile. İyi dileklere gönülden teşekkür ediyorum. Selamlar..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  26 Aralık 2016, 11:25

  Arkadaşız tabi hatta fazlası görmeden birbirimizi, konuşmadan sadece burada o yolu bulmuşsak arkadaşlığı, dostluğu da bulmuşuz demektir. Sizin de huzurunuz daim olsun içinizde, enerjinizde. Hep birlikte burada nice güzellik paylaşmayı diliyorum.Sevgilerimle..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  26 Aralık 2016, 11:31

  Çok teşekkür ederim, hep birlikte.. Hayatı daha sıkı gözlemliyoruz sanki yazarken, bir de paylaşmanın sorumluluğu eklenince benim için çok kazançlı oldu. Hepimize nice güzellikleri getirsin yazdıklarımız, sevgilerimle..

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  26 Aralık 2016, 11:33

  Beraberce nice güzel yazı ve paylaşım diliyor. Her şey umduğumuz gibi daha güzele doğru gitsin, coşkuyla paylaşalım. Sevgilerimle..

 • Cevapla Çay Molası

  26 Aralık 2016, 14:00

  Hayırlı uğurlu olsun. Daha nice güzel senelerin olsun begonvil sokağı. Ben tasarımından havasına her şeyi severek geliyorum buraya. Ve en önemlisi dostluğunu. Sağol her şey için. Sizinle önemli bir mevzu konuşmayı arzuluyorum. Bana mail atabilir misiniz. Bloğuma davet etmeyi arzuluyorum. Sevgilerimle.

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  26 Aralık 2016, 14:04

  Teşekkür ederim sevgili Çay Molası, hep birlikte… Güzel görüşlerin için sağ ol, bilmukabele.Gün içinde uzun zaman ayırabileceğim ilk anda dönerim ama beni beklemeden iletişim bölümünden ya da yorum formundan da yazabilirsin. Görüşmek üzere, sevgilerimle..

 • Cevapla ikikatmavi

  3 Ocak 2017, 13:20

  Merhaba, nice seneleriniz olur inşallah:) Blogunuzu çok beğendim ama sanırım biraz geç keşfettim. Benim de kişisel bir blogum var. Hiç teknik bilgim yokken büyük bir hevesle açtım blogumu. Ancak şimdilik kendim yazıp kendim okuyorum:( Hatta bu aralar blogumu kapatsam mı diye bile düşünüyorum:( İzniniz olursa blogumun linkini burada paylaşmak isterim.
  http://ikikatmavi.blogspot.com.tr/

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  3 Ocak 2017, 13:26

  Güzel görüşlerinize teşekkür ederim. Blogunuz da hayırlı olsun. Teknik bilginin gerekli olan kısmını zamanla öğrenirsiniz, endişe etmeyin. Ama hemen vazgeçmeyin, bir süre kendiniz için yazın hatta ilk önce hep kendiniz için yazın, diğer türlüsü çok da doğal olmaz zaten. Rica ederim izine gerek yok linkinizi koyun ama bu çok uygulanan ve kabul gören bir yöntem değil bir de blog adınıza tıklandığında size ulaşılıyor. "Hikaye Kalpli Kadın" blogunun -Blogger Gazetemiz- ve -2017 Blog Keşif Etkinliği- sayfalarına bakmak sizin için faydalı olacaktır. Selamlar..

 • Cevapla ikikatmavi

  3 Ocak 2017, 14:14

  Cevabınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Önerdiğiniz yazılara da hemen bakacağım. Sevgiler…

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  3 Ocak 2017, 18:34

  Rica ederim, başarılı ve keyifli içerikler dilerim blogunux için..

 • Cevapla Doktor - Hayat

  4 Ocak 2017, 07:38

  Merhaba Begonvil Sokağı

  Genel hayat felsefem hep şu yöndedir. Güzel Gören Güzel Düşünür. Güzel Düşünen Hayatından Lezzet Alır. Evet sizin blogunuz içinde aynı şeyleri düşündüm. Aradan geçen uzun bir süreden sonra blog sayfanız lezzet alınacak faydalı bir blog haline geldi. Her ne kadar yazılarınızı okuyup fazla yorum atamasam da hep takipte olmaya çalıştım. Çünkü bende musa beyde sizin sayfanızı yaparken iyi yerlere geleceğinize inanmıştık.

  Özgün ve kaliteli bir içerik üreten blog 1 yıl değil; belki çok ama çok uzun yıllar bu camiada kalır. Ve blogu çok iyi yerlere gelir. Sizinde başarılı blog yazarları arasına girip güzel yerlerde olmanız bizi gururlandırır.

  Evet ufak tefek eksikler bilinmeyen konular olabilir. Bunlarda zaman içinde düzelir kanaatindeyim. Size ilk zamanlarda da söylediğim gibi sosyal medyayı kullanmayı ihmal etmeyin. sosyal medyayı etkin ve başarılı bir şekilde kullanmak; aslında bir çok başarının kilidini açacaktır. Bundan emin olun.

  Blogunuzun yeni yaşını tekrardan kutluyorum. Daha nice başarı dolu yıllar diliyorum.

  Sevgi, saygı ve hürmetlerimle

 • Cevapla Begonvil Sokağı

  4 Ocak 2017, 08:50

  Merhaba Doktor Hayat, güzel görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum. Hayat felsefenize aynen katılıyorum. İçinde hem manevi hem maddi hayatımıza bakan çok değerli ipuçları var bu felsefede. Yazmayı ve araştırmayı, faydayı paylaşmayı dileyen herkes için bloglar kaçınılmaz. İleriye dönük de daha da artacağını ve kimliğinin zenginleşeceğini tahmin ediyorum. Akademik ders olarak bile konabilir.
  Teknik konular ya da günceli takip etmek zamanla bu işin doğası haline geliyor. Sosyal medya konusunda haklısınız, herkesin kendini en iyi ifade ettiği bir mecrada bloguna da kaynak olabilecek bir etkileşim grubuyla iletişimde olması çok önemli. Uzun soluklu bir yayın hayatı için her blog yazarı felsefesine ve birikimine uygun yer bulmalı bu platformlarda da.
  Yazılarınızı takip ediyorum, okurunuz olarak daha fazla yazı okumak isterim ama iş yoğunluğu ve işine titizlenen bir blog yazarı ister istemez arayı açıyor.
  Teşekkür ediyorum, güzellikleri ve hayata değer katan birikimleri paylaşmak bu camiada hepimize nasip olsun. İyi dileklerimle, selamlar..

 • Cevapla ikikatmavi

  4 Ocak 2017, 19:45

  Çok teşekkür ederim 🙂

Write a comment