Fethiye Gezi Rehberi

Fethiye-Gezi-Rehberi

Fethiye Ölüdeniz  henüz gitmediğiniz bir tatil rotası ise hemen niyetine girin derim. Benim gibi yeşil ve deniz tutkunu iseniz birkaç defa gitmek de yetmeyecektir. Bir Egeli olarak diyorum ki Akdeniz bir başka güzel… Yaz tatilinde yolculuklar sıcaktan ve hemen varayım, denize dalayım telaşından aceleye getirilir ama popüler tatil beldelerinin gölgesinde kalan öyle güzel yerler var ki içinizden geldi mi, dur şuradan bir sapayım deyin bakalım neler keşfedeceksiniz? Yol güzergahında neler var, önceden bakmak lazım. Benim aklıma koyduğum çok yer vardı ama bir defada bitmez bu güzellikler. Kahvaltıyı sürpriz bir kasaba parkında, atıştırmalıkları yöresel lezzet tadımlıkları ile yapıp, sık sık da fotoğraf bahanesiyle inip hepsini Fethiye gezi rehberi olarak kafama kaydettim. Seyyah seyyahla yola çıkacak, yoksa ikisinden biri kesin sıkılacak. Fethiye yolları taştan kendi kendimi çıkardım baştan:)  Fethiye-Gezi-RehberiÖlüdeniz’de Belcekız plajı güne hazır:)

Fethiye’de nerede kalınır?

Tatil sezonunun en hareketli zamanında, Akdeniz’de popüler bir beldeye gidecekseniz bunu önceden planlamak, erken rezervasyondan yaralanmak iyi olur ancak her zaman/herkes programlı olamuyor. Yine de ön araştırma ile hem hesaplı hem de keyifli bir tatil planlanabilir. Ben beş yıldız otel konsepti sevmem, her şey dahil olmasın, özgür olayım isterim.  Otel seçeneğini baştan eledim, ama Fethiye Ölüdeniz nerede kalınır başlığıyla epey arama yaptım, siz yapmayın bak anlatıyorum. Apart tatil benim en sevdiğim, hem evimde gibi hem de tatil modu. Kalabalık aileyseniz ya da eş dostla tatile çıkıyorsanız Villa Sepeti’ni öneriyorum., fiyatlar gözünüzü korkutmasın. beklentilere göre alternatif çok. Konaklama planı yaparken Neredekal.com başvurduğum diğer bir kaynaktı. Lokasyon olarak da hem Ölüdeniz’e yakın hem de sakin ve kırsal  olan Kayaköy tercihim oldu. Sabah horoz ve kuş sesi, akşam ağustos böcekleri ve gökyüzünde yıldız seyretmece:) Ormanların içinde ve rakımın arttığı bir noktada olduğu için havası da farklı sahile göre. Tarihi dokusuyla da ilginç bir yer Kayaköy, Fethiye’ye tekrar gidersem yine orayı tercih ederim. Tatilin ikinci kısmı için ise aile işletmesi küçük bir butik otel seçtim ve çok memnun kaldım. Artık bavul hazırlayıp, heyecan yapabiliriz:)Fethiye-Gezi-RehberiKıdrak Koyu Ölüdeniz’in en sakin plajlarından

Ölüdeniz’de gezilecek yerler

Yolculuk bitti, Fethiye’ye geldiniz, her yer kalabalık yorgunsunuz ama kalacağınız yere bavulları koydunuz mu enerjiyi şarj etme vakti de geldi demektir. Uyumaya mı geldik, yol yorgunluğu dediğin varınca geçer:) Ölüdeniz’de gezilecek yerler birbirinden güzel koylardır elbette, yüzmek, ağaç altı bulup şekerleme ve sohbet… Başta Ölüdeniz ve koyların neredeyse hepsi milli park, giriş ve otopark ücreti var. Günün ilk saatleri de nasıl güzel, fotoğraflara yansıyan kum gibi insan zamanları gelmeden en geç sabahın sekizinde Ölüdeniz’de olmak lazım. Kahvaltıyı bir tur deniz sonrasına termos çay ve nevale eşliğinde yapmak ise en lezzetlisi. tuzlu tuzlu:) Yüzerken Ölüdeniz sen ne renksin dedim, turkuazın elli tonu dedi:) Çok önemli tavsiye: tatilde homurdanan, sıkılan, kural koyan, surat asan, mıymıntılık edenler için silikon tıpa götürmeli. Onlar konuşurken kulaklara, ihtiyaç duyarsanız dalarken burun deliklerine. Sabahın en erken saati de gitseniz kafanızı kaldırdığınızda rengarenk dev kelebekler gibi Babadağ’dan süzülen yamaç paraşütçülerini göreceksiniz. Ölüdeniz’de yapılacak aktiviteler içinde ilk sıralarda uçmak geliyor, yamaç paraşütü ile ilgili merak ettikleriniz için Babadağ’dan Ölüdeniz’e Uçmak…

Ölüdeniz’de en güzel koy hangisi?

Yok ben uçmam derseniz deniz önünüzde, Fethiye Ölüdeniz gezi turları için saat 11’e kadar plajın hemen sol yanında bekleyen irili ufaklı tekneler hizmetinizde. Yolcularını toplayan müzik sesi ile birlikte Kelebekler Vadisi senin Kabak Koyu benim başlıyorlar mavi sularda sefere. Özellikle büyük teknelerin yüzen gece kulübü gibi olmasını sevmedim, Ölüdeniz onların cıstak sesleri ile adeta hortladı, ama sevenler olabilir böyle bir aktivite de var. Sanırım sezonda kişi başı 90-100 tl.

Ölüdeniz’de en güzel koy hangisi? Öncelikle efsane kuş bakışı fotoğraflarında görünen o güzelim plajların tadını çıkarmak için güne erken başlamak geç bitirmek lazım. Ancak sabah 10 sonrası çılgın kalabalıktan uzak kalamazsınız onu baştan söyleyim. Belcekız plajında yüzdüm, minik yuvarlak taşlı sahilinde oturdum. Turkuaz bir havuz gibi görünen Kumburnu plajı ise Belcekız’dan farklı, deniz ılık ve sığ. Doğal, turkuaz bir akvaryum olan efsane Blue Lagoon‘da maalesef yüzemedim. Güneşten yandık, acıktık diyenler yüzünden Kumburnu burnumun dibinde iken gidemedim! İşte bu yüzden de önümüzdeki yıl tekrar gitmek lazım:)

Kıdrak Koyu

Fethiye-Gezi-RehberiUfukta Ölüdeniz korsanları gözüktüüü:)

Kafamda Fethiye gezi rehberi planı yaparken, Ölüdeniz’de bütün koyları gezip  en sevdiğimde uzun kalmak istedim. Sınırlı zamanda çok şey yapmak bir tatil ritüeli olduğundan zaman zaman maratona mı geldik nidaları yükselse de arkamdan, şu güzelliğe bakın, oy oy muhteşem bir manzara diyerek gaz verip devam ettim. Kıdrak Koyu  Ölüdeniz’e 3 km kadar uzaklıkta Faralya yolu üzerinde ve beldenin sakin plajlarından biri. Burada da tepenizde yamaç paraşütleri dolaşıp dibinize inebilir. Denizde ya da kıyıda bir selam çakın gitsin:) Kıdrak Koyu da milli park ve giriş ücretli. Başka yer  planınız yoksa erkenden gelip bir ağaç altını kapatabilirsiniz. Denize girmeden sahili temizleyen görevliye, Belcekız plajı gibi deniz hemen derinleşiyor mu diye sordum. Aslında bununla ilgili bir uyarı levhası olmalı, yüzme bilene sorun yok ama birden derinleşen deniz tehlikeli özellikle çocuklar için tehlikeli.Fethiye-Gezi-RehberiKelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi Dünya Mirası

Ülkemizdeki tüm güzellikler mirasımız ve hepsi çok değerli ama el daha çok kıymet biliyor o ayrı. Fethiye’de görülmesi gereken doğal güzellikler içinde Kelebekler Vadisi ilk sıralarda geliyor, adını da üzerindeki zengin endemik bitki örtüsü ve az rastlanır kelebek kolonisinden alıyor. Ama öyle büyüleyici görünüyor ki adı nereden geliyor, nesi meşhur pek düşünmüyor insan. Faralya köyünün eteklerinde, iki tepenin arasında saklı bir koy Kelebekler Vadisi. Kuş bakışı izlemesi muhteşem, sayfanın başındaki fotoğrafı o seyir sırasında çektim. Yakın zamanda orada fotoğraf çekilirken uçuruma yuvarlanıp ölen 7 aylık hamile genç kadın sanırım yeterli etkiyi bırakmamış olacak ki kayaların dibine gidip akrobatik pozlar veren,bu uğurda ölürüm en iyi selfi beninki olmalı diyenleri hayretle izledim. Manzaradan çok kendini ve birbirini çekme merakını anlamıyorum ben.

Yalnız bu ne güzel yer, çok sevdim buraları. Köyün içinde bir yerlerde şelale de varmış ama önce seyir terasına ulaşmam lazım:) Kelebekler Vadisi seyir terası dediysem, iki defasında da dönüş yolunu karıştırdık kızımla beraber. İlk gittiğimde gün yeni batmıştı, orada kamp kurmuş bir grup kaçırdınız güneş şimdi battı dediler. Kamp çadırını kurmuşlar, seyyar ocakta noddle makarna yapıyorlardı. Afiyet olsun dedim, onlar da buyrun beraber olsun dediler ve ben niyeti bozdum biraz:) Ne olacak sanki bizde kalsak, toprak döşek olsun gökyüzü yorgan, haşerat vs düşünmeyelim ama:) Sabah gün doğumunu izleyip Kabak Koyu’na geçeceklermiş, Fethiye’de Kelebekler Vadisi’nde çok yıldızlı konaklama budur. Kampçılarla sohbet sırasında öğrendim, öyle yürüyerek inmek filan yok sadece deniz yoluyla gelip yüzüp gidiliyor. Tabi keçi inadı olanlar tırmanabilir, manzara nasıl ama?

Kabak Koyu da tam bir doğal miras

Kabak Koyu da ulaşımı zor ve benzer coğrafik yapıda. Gitmedim ama öğrendim, Ölüdeniz’den Faralya dolmuşuna binip Kabak köyünde son durakta indikten sonra yarım saatlik bir treekking ile sahile varılıyor. Doğa severler Ölüdeniz beach yerine buraları tercih eder tabi ki, küçük saklı ve sakin bir yer. Kamp ve bungalov konaklama imkanı var, arabanızla gitmeyin dolmuş ve sonrasında yürüyüş ya da arazi araçlarına binerek Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz. Kamu spotu ile paragrafı kapatıyorum: Şu fotoğrafın çekildiği yerden bile teknelerden yayılan müzik sesi duyuluyor, dalga sesi dışında gürültü istemiyoruuuum.

Göcek GezisiFethiye-Gezi-Rehberi

Fethiye gezi rehberi ile çok iddialı bir başlık attığımın farkındayım ama niyet o yönde. Gezdiklerim gördüklerimle yetinmek istemiyorum, yeşiller içinde kıvrılan yollardan Ölüdeniz’e inmek mavinin çok kışkırtıcı tonuyla tanışıp Akdeniz’in kocaman açtığı kollarına kendimi bırakmak bir kere ile olmaz. Nasip deyip, kaldığım yerden devam ederiz bakışı atıp ayrıldık Ölüdeniz’den, ara sıra kızlarıma dönüp “eğleniyor muyuz?” diye de sordum tabi. Çok sevdik, güzel yorulduk biraz da Göcek taraflarına gidelim derseniz hadi gelin:) Göcek gezisi için yola koyulduk, başta da demiştim ya tatil yolu kural bozan olmalı Yanıklar Köyü’ne saptık ne iyi oldu. Tatil anlayışı deniz kum güneş olmayan çok insan var, denizi sevmekle beraber kum ve güneş ikilisi ilgi alanım dışında. Sakinlik ve doğal güzellik de oldu mu denize doyulmaz. Açıkçası Fethiye tatil rehberi notlarımda geçen koyların çoğu en azından günün belli saatleri tam bana göreydi. Fethiye doğal güzellikleri arasında çok etkileyici kanyon ve şelaler de var, onları sıraya aldım ama yeşil vadi doğa kampı konum itibariyle ayrılmak istemeyeceğiniz güzelliklerle dolu, oraları da keşfedin derim.

Yanıklar yeşil vadi doğa kampı size de masalsı gelebilir. Buz gibi ve pırıl pırıl sularda yüzenler mi, akarsuyun üstüne kurulmuş salıncakta sallananlar mı, ağaçların tepesine kurulu çadırlarda ya da suyun içindeki sedirlerde keyif yapanları mı istersiniz? Dün şehirde, metroda iken bugün burası masal gibi geliyor. Yer çok güzel, doğası harika ama işletme daha iyi olabilir. İnsan ayrılmak istemiyor, ama bir çay için bile epey bekleyince 500 m aşağıda tesis olmayan ama servis olan yere gittik. Suyun içine sandalyesini atıp oturan, suyun kenarına bezini serip semaverini kaynatıp piknik yapanlar ve tabi yüzenler… İtiraf edeyim çok canım çekti burada yüzmek, su öyle tatlı üşütüyor ki bir daha ki sefere inşallah diyorum.

Katrancı KoyuFethiye tatil rehberi

Katrancı Koyu çamların arasından Akdeniz

Göcek gezisi için seçtiğimiz otel İnlice Koyu’na oldukça yakın bir konumda olunca akşam bavulları bırakıp doğru İnlice plajına gittik, saat 19.30’u geçtiği için gişe kapanmıştı otopark görevlisi bu da benden olsun dedi sağolsun:) İnlice Koyu halk plajı ve yerli halkın da tercih ettiği bir yer, mesire alanı gibi çayını sepetini alan gece de gelip keyif yapıyor. Denizi  güzel, Ölüdeniz’den sonra insan bir gurmeleşiyor tabi. Burası da ormanın içinden ulaştığınız bir koy, tatil anıları yazmak ne güzelmiş şimdi oralarda olmak vardı diyorum sürekli. Gelelim Katrancı Koyu’na, milli park olan bu koyun etrafında daha küçük, tesis olmayan, keşif meraklılarının bulduğu koylar da var.  Arabayla gitmesi zor ya da riskli yerlerden size özel koy bulma şansı artıyor. Yine birkaç kişi var ama kalabalık ve gürültü yok. Yerim belli olsun derseniz, anayoldan Katrancı Koyu tabelasını takip edin, milli park girişine ulaşırsınız.

Günlüklü KoyuFethiye-gezi-rehberi

Günlük ağaçları arasından doğru denize

Göcek gezisi denilince akla mavi turlar, tekne gezileri geliyor. Kendi şartlarıma uygun bir tekne gezisi ile civar koyları turlamak da nasip olsun isterim ama kısıtlı zamanda en bilinen koylardan başlamak en iyisi. Günlüklü Koyu da Göcek koyları arasında florası ile de farklı bir yere sahip. Milli park girişinden sahile kadar dünyada sayılı bulunan günlük ağacı ormanı içinden geçiyorsunuz, arabadan inip yürümek en iyisi. Serinliği, yaydığı günlük kokusu ile çok keyifli bir yer. Sığla ağacı olarak da biliniyor, kozmetik ve ilaç yapımında kullanılıyor. Günlük ağacı kokusu, yüksek oksijen, iyot alabildiğine yeşil ve mavi… Bilmem anlatabildim mi? Burası milli park olsa da içinde nasıl izin vermişler diye sorduğumuz lüks bir otel de barındırıyor. 3 liralık dondurma 10 lira, bu olmadı işte. Civar koylara göre Günlüklü Koyu’nda deniz sığ ve dibi kum, çocuklu aileler için tercih sebebi.

Göcek’te nerede kalınır?

Göcek gezisi fikrimi Fethiye tatil planına eklemek isteyince pahalıdır şimdi oralar dedim ama seçtiğim Güntur Otel ‘den memnun kaldık. Necdet Bey eşi ile beraber işletiyorlar burayı, fiyatlarına dahil olan sabah kahvaltısına bayıldım. Reçelleri eşi yapıyor, tabakları sıyırdım, tereyağlı yumurta eşliğinde sıcak bazlama ve bahçeden yeni toplanmış domates salatalık, yanında da kendi kurduğu zeytinler. Akşama kadar acıkmadım desem yalan olmaz. Temiz, yol kenarı olsa da gürültü rahatsız edici değil, yeşillikler arasında ama bir eksik var. Dondurma yok:) Yakındaki köy bakkalına gittik mecburen. Necdet Bey lütfen dondurma işini halledin, onu kendiniz yapmasanız da olur:)

Yeni yerler görmek çok güzel hele bizim ülkemizde yabancı kaldığımız güzellikleri keşfetmek daha da keyifli. Dönüş yolunda azıcık yarın normale dönüyoruz değil mi psikolojisi oluyor ama hep tatil nereye kadar? Her tatilin unutulmaz bir anısı vardır, dönüş yolunu karıştırıp sabaha karşı eve varmayaydık iyiydi diyorum ben de:) Bu ne gezme merakıdır arkadaş, zaten hafiften yolu karıştırmışız gelmişken Salda Gölü’ne de bir gidelim dedim ya:) En komik an ise saat akşam 21.00 ve İstanbul 500 km tabelasının yanından geçtiğimizde küçük kızımın yüzüne  yerleşen ifade. Demek ki neymiş, en kısa yol bildiğin yolmuş.

Buraya kadar okuyanlara tam, sıkılmadan okuyanlara ilaveten yarım bir de yorum yaparak yazarı heyecanlandıran okurlara artı çeyrek altın demek istiyorum ama ülkenin ekonomisi malum. Yoksa biliyorsunuz dükkan sizin:) Fethiye Ölüdeniz tarafına giderseniz umarım bu gezi yazım işinize yarar… Arkası bir daha ki yaza:)

20 yorum
 • Çekergezer

  26 Ekim 2018, 20:47

  Seyyah seyyahla yola çıkacak tespitine bayıldım. Direk google a sordum ve böyle bi tespit daha önce hiç yapılmadı dedi bana, inanamadım. Yazdım bunu bi kenara. Kesin ilerde atasözü olur.

  Tebrik ediyorum ajandada tutulacak bir gezi rehberi olmuş. Ben de bir yazı paylaşmıştım Fethiye ile ilgili ama o bir gezi rehberi sınıfında değildi. Bir fotoğraf etkinliği bahanesiyle gittim ve kaleme almıştım. Artık bu yazıya da atıfta bulununca eksik kalan kısımlarım tamamlanmış oluyor. Daha nice güzel rehberler yazman dileğimle.

  • begonvilsokagi.com

   26 Ekim 2018, 21:01

   Şimdi usta beğenince insan bir hoş oluyor tabi:) Çok teşekkür ederim…

   İşte bak Google da her şeyi bilmiyor, bu da onun eksiği leb demeden leblebiyi anlarım havasıyla olmuyor bu işler:)
   Gezi yazıları ve gezi blogları en severek okuduğum dijital içeriklerin başında geliyor, hem keyif alıyorum hem öğreniyorum hem de referans olarak dikkate alıyorum. Çekergezer’deki Fethiye gezisi yazsında fotoğraf teması ağırlıktaydı ama Babadağ/yamaç paraşütü ve özgün yerel mahaller anlamında yine özel bir çalışma.
   Güzel dileklerin için hem teşekkür ediyor hem de aynısını diliyorum.

 • Zerdali Çekirdeği

  26 Ekim 2018, 21:41

  Vee Begonvil sahalara dönmüş sayın seyirciler. Bu işler nasıl da zahmetli ve sabır isteyen işler, tebrik ediyorum. 👏🏻
  Sanırım alınan keyifle çekilen külfet kefelerinde keyif ağır basınca böyle kapsamlı yazılar çıkıyor ortaya. İşin tek kötü tanı şu ki; yapılacaklar-gidilecekler listesi böyle böyle uzuyor.
  Tek derdimiz bu olsun tabi 😄

  • begonvilsokagi.com

   26 Ekim 2018, 22:09

   Sevgili Zerdali çok teşekkür ediyorum:)
   Aslında bu yaz hikayelerini takip ederken içimden ne güzel yerlere gitti diye geçirdim hep, aradaki Karadeniz’de iyice iştahlandırdı beni. Blog yazmak hiç zor değil, yazmayı araştırmayı sevene hem arşiv hem de dijital öğretmen gibi bir şey, hep öğrenmeye teşvik ediyor ki bu en sevdiğim taraflarından biri. Sadece gezip yazmak değil her konuda benim dürtücüm:)
   Şimdi içimden sıradaki gelsin diyorum, bir kaç konu var merak ettiğim/ilginç. Bir de yazmanın efsunlu tarafı var, içe işleyen Şermin Yaşar’ın kalemi gibi, bir gün öyle de yazabilmek isterim.
   Blogunu bekliyoruz:)) Çok sevgilerimle..

 • Sumeyra

  26 Ekim 2018, 22:20

  Yer harika yazı harika yazan da harika😉😊😀💖💣

 • Emel

  27 Ekim 2018, 00:30

  Fethiye ve çevresindeki yerlere bir çok kez giden birisi olarak çok güzel bir gezi rehberi çıkarmışsın emeğine ve kalemine sağlık 🙏😇 Günlüklü koyuna gidemedim bir türlü. Bu yazıyı okuduktan sonra iştahım daha bir kabardı orayla ilğili. Birde kabak koyunun biraz daha ilerisinde Cennet koyu var ki oraya bende gitmedim ama gidenlerden oranın da çok güzel olduğuna dair söylemler duydum. Deniz ulaşımı ile gidilebildiği için sanırım Kabak koyu kadar çok bilinmiyor. Bence heryerde bilinmeyiversin.. bakir kalan yerlere her zaman ihtiyacımız var sonuçta 🤗👏👍

  • begonvilsokagi.com

   27 Ekim 2018, 10:58

   Beğendiğine sevindim, çok teşekkür ederim..
   Günlüklü Koyu içindeki resort otelden ötürü plajda dondurmanın bile 3 kat fiyatla satıldığı bir yer, jet skiden muza kadar bütün deniz oyuncakları da var. Ben imkan olsa bir daha tercih etmem ama günlük ağaçlı yolda yürümelere doyulmaz. Ancak çocuklar için daha cazip gelebilir burası.
   Kabak Koyu’na da gidemedim zaman yoktu, orası da ulaşımı zor bir noktaymış, dolmuşla gidip patikadan inmeli filan, ama güzel olan da bu bence. Bakir ve sakin yerler bana ilaç gibi geliyor, şu ahir ömrümde bi de kamp yapayım inşallah:))
   Klavyede hiç emoji yok, kucak dolusu sevgiler benden:)

 • Sakura

  27 Ekim 2018, 01:15

  Çok güzel bir gezi yazısı olmuş. Ben de geçtiğimiz yaz tatilinde Marmaris-Fethiye-Ölüdeniz turu yapmıştım. Hayran kaldım diyebilirim ve dediğiniz gibi insan tekrar gitmek istiyor o güzelliklere. Yazıma göz atmak isterseniz
  Sevgiler 🙂

  • begonvilsokagi.com

   27 Ekim 2018, 11:00

   Çok teşekkür ediyorum. Tekrar tekrar gitmek istiyor insan, ama şanslıyız bu isteği ateişleyen öyle çok yer var ki vatanımızda. Gezip görüp sahiplenmek düşüyor bize de.
   Yazınzı okuyacağım hemen:)
   Sevgiler benden de…

 • sabahattin Gencal

  1 Kasım 2018, 14:43

  Oturduğum dairenin çevresinde bile yürüyemeyen biri olarak yazdığımı belirtirsem, çalışmanızın daha çok anlam kazanacağını düşünüyorum.
  Evet, gezmiş gibi oldum. Geziye niyetlenenler için çok güzel kılavuz olduğunu da ekleyelim. Açık deyişle her profesyonelin yapamayacağını yaptınız. Fotoğraflar bir tarafa kelimelerle fotoğraf çektiniz. Kelimelerle kalplere dokundunuz.
  Fethiye atmosferini bilmem; ama öyle güzel duygular atmosferinde yolculuk yaptım ki…
  Şunu da ekleyeyim: Ben iltifat etmesini bilmem. Yani iltifat diye yazdığımı düşünmeyin. Bir emekli ve yaşlı öğretmenin yakında herkesçe de tanınacak bir yazarı haber verdiği biçiminde yorumlayın.
  Maşallah! diyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

  • begonvilsokagi.com

   1 Kasım 2018, 18:02

   Kıymetli Sabahattin öğretmenim, başarmak ve istediğimi azimle yapmak konusunda motivasyon dolu sözleriniz beni çok mutlu etti. Sağ olunuz:)
   Aslında hepimiz olayları yaşarken bir yandan da içimizden onları kağıda döker gibi düşünüyoruz hep. Benzetmeler yapıyoruz, kıyaslıyoruz, abartıyoruz ya da duygumuzu katıp dahasını hayal ediyoruz. Çok önemli işler yapıyoruz farkında olmadan, yazmak ya da yazmaya çalışmak işte bunları kayıt altına almak ve o anları yine yaşamak fırsatı bana göre.
   Fethiye atmosferini bilmem ama duygular atmosferi demişsiniz ya, işte ben hep yaşadığımız bize özgü o atmosferin içinde dolanmayı çok seviyorum. Tasviriniz çok yerinde, nerede olursak olalım yalnızca bize özel duygusal atmosferimiz ve biz varız aslında ve bence bunun keyfini çıkarabilmek çok güzel.
   Yazmak konusunda benim için çok kıymetli motivasyon içeren yorumunuza da ayrıca teşekkür ederim. Çok isterim yüreklere değen bir hoşluk bırakan yazılar kaleme almayı.

   İyi dileklerim ve hürmetlerimle..

 • Deryaninsporgunlugu

  9 Kasım 2018, 10:33

  Harika bir yazi. Oralara gidersem kesinlikle bilgileri tekrar gözden gecirecegim. Ne güzel yerler,cennet gibi 😊

  • begonvilsokagi.com

   9 Kasım 2018, 10:53

   Türkiye tatili yaparsanız eski İstanbullu biri olarak oradan ayrılamaz mısınız yoksa ne olmuş benim İstanbul’uma der kaçar mısınız diye düşündüm şimdi. Ama güzelliği bir tarafa anılar da varsa İstanbul bırakmaz sizi:)
   Gönül rahatlığı ile Fethiye rotasını tavsiye ediyorum, çok güzel yerler hepsi de.
   Ben de Avusturya’da Hallstat’ı çok görmek istiyorum. Nasip olur gelirsem kahveye geliyorum size:))
   Kalbi sevgilerimi gönderiyorum Türkiye’den..

 • Deryaninsporgunlugu

  9 Kasım 2018, 10:57

  Hallstatt i mutlaka tavsiye ederim. Aslinda oralarla ilgili tanitici bir yazi yazayim ben de 😉

 • hassan

  1 Nisan 2019, 16:06

  Great Blog!
  Regards.

 • Yamaç

  1 Mart 2020, 23:46

  Buradan yola çıkarak arkadaşlarımla bir Fethiye planı yaptık. Harika bir Fethiye tatili yapacağız sayenizde. Ellerinize sağlık.

  • begonvilsokagi.com

   2 Mart 2020, 09:17

   Şimdi benim bir şey yazmam arife tarif olur, yamaç paraşütü işi yapan Fethiye’nin muhtarı sayılır. Babadağ başlıklı bir yazı da var blogda.
   Teşekkürler..