HAFTA SONU NE YAPIYORUZ?

Hafta içi ne kadar yoğun ve stresli geçse de hafta sonu pozitif yükleme yaptığımızda, bütün hafta bozdurup bozdurup harcayacak enerji jetonlarımız oluyor. Bardağı dolu görmek için, sağdan soldan gelen günlük rutin gerginliklere bana mısın dememek için cuma akşamından itibaren girdiğimiz tatil modu ile şarjlıyoruz kendimizi. Hayat seni seviyoruz, kimse çiçek böcek, sevgi kelebeği söylemleri diye bir şey aklına getirmesin. Yorulmuş, error veren zihinleri dinlendirmek, sevdiklerimizle, ailemizle nefes almak, maratona devam etmek için kısa bir mola. Hafta sonu ne yapıyoruz?


Kırmızı beyaz pötikareli örtülerin, yeşil çimenle uyumundaki bu çağırıcılık nedir bilmiyorum. Ama hepimizin gözüne hoş gelmiyor mu? Piknik veya bir çay bahçesi… Bir araya gelmenin adını siz koyun. Erguvan ağaçlarının yanında yamacında, her rüzgar estiğinde yağmur gibi düşen erguvan çiçekleri içinde bir bardak çay, kimlerle, nerede siz karar verin.


Adı piknik oldu mu, çocuklar için bayram… Çok çeşide ve anneyi strese sokmaya gerek yok. Termosta çayımız, simit , sandviç, kahvaltılık evde ki çörek börek ne varsa tamam. Ama güzel bir örtü almalı yere sermek için, Piknik sepeti ve diğer ekipmanlar da önemli. Çocuklar belki farkına varmaz ama, kadınlar güzel sofralar kurmayı, şöyle bir adım geri çekilip -tamamdır- diyerek bakmayı seviyor. Bir de illa ki kitap. Bahar günü piknik sofrasında, herkes karnını doyurduktan sonra şöyle esaslı bir kafa dinlemek için uykumuz gelene kadar kitap okumak…


Sen bunları yazıyorsun ama, çocuğun sınavı var, benim işler yığılı, o dediğin yerlere gitmek için trafiği göze alamam diyorsanız. B planı. Balkon pikniği…

Önceden duyuru yapıp ev ahalisini bir heyecenlandırıyorum. Balkon yıkanıp, hazırlanıyor. Hemen bir kek veya kurabiye mutlaka yapılmalı. Çünkü onun kokusu gevşetici bir etki yapacaktır. Değişiklik olsun, balkona kilim serin, üzerine de örtü. Yer sofrasını donattıktan sonra eline oyuncağını, kitabını alan gelir.

Biz bunu hep yapıyoruz diyorsanız, o zaman C planı. Yani, canın ne isterse planı…

B planındaki B’de balkonun B’ siydi zaten. 29 harfimiz var, günümüz güzel geçsin diye kafamıza koymuşsak bize plan mı yok?

Bir harf seçin… Hafta sonunuz güzel geçsin…

10 yorum
Write a comment