KAR TANESİ MUCİZESİ

 Biraz yavaşlayıp, etrafa daha bir dikkatle bakıp, görme zamanı…

Her tarafı kar bürümüş, beyazlığın içinden selam veren dağ muşmulasıyla hasbihal etmek lazım. “Sen ne güzel yaratılmışsın. Rengine, şekline, ahengine maşaallah.” deyip, azıcık düşünmek… Çoğu zaman, elimizde olan uzakta gibi koşturmaktan neleri pas geçiyoruz?Belki sorularımızın cevabı koşturmaktan göremediklerimiz de gizlidir.

Her bir kar tanesi farklı. Bütün kainat yaratıldığından beri düşen her bir kar tanesi birbirinden farklı. Üstelik, her biri eşsiz bir sanat eseri. Bunda herkes hemfikir. Sadece 1 milyon metreküp karda 350 milyon ayrı desen. Var gerisini sen hesap et desen ne aklım ne havsalam alır. Gökyüzünden yeryüzüne dökülen ama birbirine çarpmayan kar taneleri. Her birinin ağırlığı birbirine eş ama deseni farklı… İnsanlar gibi… Hepimiz aynıyız, desenlerimiz farklı… Peki neden kar taneleri gibi olamıyoruz?

“Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.” diyor Mevlana.

Kar yağdığında neden sessizlik olur? Birbirinin üzerine düşen her bir kar tanesinin arasındaki hava boşluklarının “kavgayı, gürültüyü bırak” dercesine sesleri hapsetmesi… Derdini, tasanı koy buraya bir huzur ver kendine de çevrene de diyor kar taneleri. Mucizeleri bir yana dostluk, kardeşlik mesajı taşıyorlar birbirlerini incitmeden…

Kış güzelliklerinden kar beyaz bir örtü, hayatında beyaz bir sayfa mı açmak istiyorsun? Başlamak için bekleme…
Kar temizlik, mikropların düşmanı, hayatında temizlik yapmak istiyorsan hiç durma ve ayır onları bir tarafa…
Kar dinginlik, sessizlik fırsat bu fırsat biraz kendini dinle, bakalım içindeki ne diyor?
2 yorum
Write a comment